Hizmet Şartları ve Koşullar

Bu koşul ve şartlar, zaman zaman değişikliğe uğramaları muhtemel olmakla birlikte, doğrudan veya dolaylı olarak (dağıtımcılar aracılığıyla) internet üzerinden, e-posta veya telefonla sunulan bütün hizmetlerimizi kapsamaktadır. İnternet sitemize girmek, sitemizde dolaşmak ve sitemizi kullanmak ve/veya bir rezervasyon yapmak suretiyle aşağıdaki koşul ve şartları (gizlilik sözleşmesi dahil) okumuş, anlamış ve kabul etmiş olduğunuzu teslim ve teyit etmektesiniz.

Bu sayfalar, bu sayfaların içerik ve altyapısı ile bu sayfalarda ve bu internet sitesi aracılığıyla sağlanan çevrimiçi tesis rezervasyon hizmeti (“hizmet”) Belarusholiday.com ("Belarusholiday.com ", "bize", "biz" veya "bizim") mülkiyetinde olup Belarusholiday.com tarafından işletilmekte ve sağlanmaktadır ve aşağıda belirtilen koşul ve şartlar uyarınca sadece sizin kişisel, gayri ticari kullanımınıza tahsis edilmiştir.


1. Hizmetimizin Kapsamı

Bu internet sitesinde biz (Belarusholiday.com ve iştiraki olan (dağıtım) ortakları) her türlü geçici konaklama tesislerine (örneğin oteller, moteller, hosteller ve oda & kahvaltı tesisleri, toplu olarak "tesis(ler)") odalarını rezervasyon için ilan edebilecekleri ve internet sitesinin ziyaretçilerinin benzeri rezervasyonlar yapabileceği çevrimiçi bir ortam sağlamaktayız. Belarusholiday.com aracılığıyla bir rezervasyon yapmak suretiyle, rezervasyonu yaptığınız tesisle doğrudan (kanunen bağlayıcı) bir sözleşme ilişkisine girmiş olacaksınız. Rezervasyonunuzu yaptığınız andan itibaren, rezervasyonunuzun ayrıntılarını ilgili tesise iletmek ve tesis adına size bir teyit e-postası göndermek suretiyle tesisle aranızda münhasıran bir aracı ehliyetiyle hareket edeceğiz.

Hizmetlerimizi yerine getirirken tebliğ ettiğimiz bilgiler tesisler tarafından bize sağlanan malumatı esas almaktadır. Esasen tesislere bir harici ağa erişim imkanı tanınması neticesinde bütün fiyatları, kontenjanı ve internet sitemizde görüntülenen diğer bilgileri güncellemekten bizzat tesislerin sorumlu olması temin edilmektedir. Hizmetlerimizi yerine getirirken makul ölçülerde kabiliyet ve itina gösteriyor olmamıza rağmen, bütün bilgilerin hatasızlığını, eksiksizliğini ve doğruluğunu tahkik ve taahhüt edemediğimiz gibi (bariz kusurlar ve dizgi yanlışları dahil) herhangi bir hatadan; (internet sitemizdeki muhtemel (geçici ve/veya kısmi) arıza, onarım, iyileştirme veya bakım çalışmaları ya da diğerlerinden kaynaklanan) herhangi bir kesintiden; kusurlu, yanıltıcı veya gerçek dışı bilgilerden veya bilgilerin iletilmemesinden sorumlu tutulmamız mümkün değildir. Bütün tesisler internet sitemizde görüntülenen (tasviri) bilgilerin (fiyatlar ve kontenjan dahil) hatasızlığından, eksiksizliğinden ve doğruluğundan her daim sorumludur. İnternet sitemiz, sitede yer alan herhangi bir tesisin kalitesini, hizmet düzeyini veya puanını tavsiye ve tasdik etmediği gibi, bu şekilde de değerlendirilmemelidir.

Hizmetlerimiz sadece kişisel ve gayri ticari kullanıma açıktır. Bu nedenle internet sitemizde sunulan içeriğin veya bilginin, yazılımın, ürün ve hizmetlerin herhangi bir ticari veya rekabetçi faaliyet ya da amaçla tekrar satılması, derin bağlantıyla işaret edilmesi, kullanılması, kopyalanması, izlenmesi (örn. örümcek, kazıma) görüntülenmesi, indirilmesi veya çoğaltılması yasaktır.

 

2. Fiyatlar ve En İyi Fiyat Garantisi

İnternet sitemizdeki fiyatlar son derece rekabetçidir. Belarusholiday.com internet sitesindeki bütün fiyatlar, internet sitemizde veya teyit amaçlı e-postada aksi belirtilmediği sürece, kalışınız boyunca oda başına fiyat olarak ifade edilmekte olup, KDV ve diğer bütün vergileri (söz konusu vergilerde yapılacak değişikliklere tabi olmak suretiyle) içerir halde görüntülenmektedir.

Zaman zaman internet sitemizde bir tesisteki belirli bir konaklama için daha düşük fiyatlar verilmesi söz konusu olmaktadır; ancak tesisler tarafından verilen bu fiyatlar, örneğin iptal ve iade gibi durumlarda, belirli kısıtlama ve koşullara tabi olabilir. Lütfen rezervasyonunuzu yapmadan önce oda ve fiyat ayrıntılarını derinlemesine kontrol etmek suretiyle benzer koşullar olup olmadığını tespit ediniz.

Üzeri çizili fiyatlarda, talep ettiğiniz check-in tarihinden 30 gün öncesi veya sonrası için şu anki (tesis tarafından alınacak) fiyatlara bakıyoruz. Bu fiyatlar arasından sunulan en yüksek üçüncü fiyatı alıyoruz. Adil bir karşılaştırma yapabilmek adına her zaman aynı rezervasyon koşullarını (yemek planı, iptal koşulları ve oda tipi) kullanıyoruz. Bu da, yılın aynı zamanındaki farklı check-in tarihlerine göre daha düşük bir fiyata aynı odayı alabileceğiniz anlamına geliyor.

Konaklamanız için mümkün olan en düşük fiyatı ödemenizi istiyoruz. Ayırdığınız birimi, bizimle rezervasyon yaptıktan sonra internet üzerinde aynı rezervasyon koşullarında fakat daha düşük bir fiyata bulursanız aradaki farkı şu şart ve koşullar uyarınca kapatıyoruz: En İyi Fiyat Garantisi.

Kur hesaplama aracı sadece bilgi amaçlı olup kesin ve gerçek zamanlı olduğu taahhüt edilemez; kurlar gerçekte farklılık gösterebilmektedir.

Belirgin hata ve yanlışlar (dizgi yanlışları dahil) bağlayıcı değildir.

Tüm özel fırsat ve promosyonlar, bu şekilde adlandırılarak belirtilmiştir.


3. Gizlilik

Belarusholiday.com mahremiyetinize özen gösterir. Daha fazla bilgi için gizlilik politikalarımızı göz atınız.

 

4. Ücretsiz hizmet

Hizmetimiz ücretsizdir, çünkü diğer birçok aracının aksine biz, hizmetimiz için sizden ücret tahsil etmeyecek, oda fiyatına (rezervasyon için) ilave ücretler eklemeyeceğiz.

 

5. Kredi kartı

Uygun ve müsaitse belirli konaklama tesisleri ödemeli rezervasyonların (tamamen veya kısmen - tesisin ödeme koşullarında belirtildiği üzere) rezervasyon sırasında güvenli online ödeme yoluyla doğrudan konaklama tesisine ödenmesi fırsatını sunar (bankanızın sunduğu ve desteklediği ölçüde). Ödeme, kredi/banka kartınız veya banka hesabınızdan güvenle işleme alınır ve konaklama tesisinin banka hesabına üçüncü ödeme işlemcisi aracılığıyla yapılır.

Belirli fiyat ve fırsatlar söz konusu olduğunda rezervasyon yaptıktan ve onaylandıktan sonra kredi kartınızın ön provizyona veya (bazen iade seçeneği olmaksızın) tahsilata tabi tutulabileceğini dikkate alınız. Lütfen rezervasyonunuzu yapmadan önce oda bilgilerini derinlemesine kontrol etmek suretiyle benzer koşullar olup olmadığını tespit ediniz.

Kredi kartı sahtekarlığı veya kredi kartınızın üçüncü şahıslar tarafından izinsiz kullanımı halinde çoğu banka ve kredi kartı şirketi riski üstlenmekte ve sahtekarlık veya suistimalden doğan zararı karşılamakta olmasına karşın, bu taahhüt zaman zaman bir muafiyete (genellikle 50 euro (veya yerel para biriminiz cinsinden eşdeğeri) seviyesinde) tabi olabilmektedir. İnternet sitemizde yaptığınız bir rezervasyondan kaynaklanan izinsiz işlemler yüzünden kredi kartı şirketinizin veya bankanızın bu miktarı sizden tahsil etmesi halinde size toplam 50 euro'ya (veya yerel para biriminiz cinsinden eşdeğeri) kadar ödeme tarafımızdan yapılacaktır. Zararınızı tazmin edebilmemiz için sahtekarlığı kredi kartı sağlayıcınıza (ilgili kurumun raporlama kural ve prosedürlerine uygun olarak) bildirdiğinizden emin olunuz ve bizimle derhal iletişime geçiniz (Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.). E-postanızın konu satırına ‘kredi kartı sahtekarlığı’ ibaresini ekleyiniz ve tahsil edilen muafiyet tutarına dair kanıtınızı bize iletiniz (örneğin kredi kartı şirketinin koşulları). Bu tazminat, kredi kartı ile Belarusholiday.com’un güvenli sunucusu üzerinden yapılan rezervasyonlarda ve güvenli sunucuyu kullanırken kredi kartınızın size ait olmayan bir hata yüzünden izinsiz kullanımı durumunda geçerli olur.

 

6. İptal

Bir tesiste rezervasyon yapmak suretiyle, ilgili tesisin iptal ve rezervasyonu kullanmama durumlarında uygulanan koşullarına ve dahi tesisin sunduğu hizmet ve/veya mallar dahil kalışınız süresince rezervasyonunuza uygulanabilecek, (temin ile ilgili) ilave koşul ve şartlara tabi olduğunuzu teslim ve tasdik edersiniz (tesislerin temin ile ilgili koşul ve şartları ilgili tesislerden öğrenilebilir). Tesislerin iptal ve rezervasyon kullanılmaması durumunda uyguladıkları genel koşullar internet sitemizdeki tesis bilgi sayfalarında ve teyit için gönderilen e-posta iletisinde yer aldığı gibi rezervasyon işlemi sırasında da tekrar edilmektedir. Belirli fiyat ve özel fırsatların iptal veya değişikliğe elvermediğine dikkat ediniz. Lütfen rezervasyonunuzu yapmadan önce oda ayrıntılarını derinlemesine kontrol etmek suretiyle böyle koşullar olup olmadığını tespit ediniz. Ön ödeme veya (tamamen ya da kısmen) ön ödeme gerektiren bir rezervasyonun (önceden uyarı veya haber verilmeden) ilgili (kalan) miktar, konaklama tesisi ve rezervasyona ait ilgili ödeme koşulu uyarınca belirtilen ilgili ödeme tarihinde tam olarak ödenememesi durumunda iptal edilebileceğini lütfen unutmayın. Geç ödeme, yanlış banka, kredi kartı veya para kart bilgileri, geçersiz kredi/para kart veya yetersiz bakiye sizin tedbirinizdedir ve tesis kabul etmediği veya (ön) ödeme ve iptal koşullarına göre aksini kabul etmediği sürece herhangi (iadesiz) ön ödemeli miktar için bir geri ödeme talep edemeyeceksiniz.

Rezervasyonunuzu gözden geçirmek, değiştirmek veya iptal etmek için, teyit için gönderilen e-posta iletisinde açıklanan talimatları uygulamanız gerekmetedir. Tesisin iptal ve rezervasyon kullanmama koşulları, (ön) ödeme uyarınca iptaliniz için sizden cezai ücret tahsil edilebileceğini veya (ön) ödemesi yapılmış miktarlar için geri ödeme alamayabileceğinizi dikkate alın. Rezervasyonunuzu yapmadan önce tesisin iptal, (ön) ödeme ve rezervasyon kullanmama koşullarını dikkatle okumanızı ve ilgili rezervasyon uyarınca kalan ödemelerinizi zamanında yapmayı unutmamanızı tavsiye ederiz.

 

7. Diğer haberleşme şekilleri

Rezervasyonu tamamladığınız takdirde, (i) sizi gideceğiniz yer hakkında bilgilendirmek, rezervasyonunuz ve gideceğiniz yer ile ilgili belirli bazı bilgi ve fırsatları (bizzat tercihle talep ettiğiniz ölçüde üçüncü tarafların sunduğu fırsatlar dahil) sizinle paylaşmak amacıyla tesise varışınızdan kısa süre önce göndermemizin söz konusu olabileceği e-postayı ve (ii) tesiste kalışınızdan hemen sonra göndereceğimiz, sizi konuk değerlendirmesi formumuzu doldurmaya davet eden e-postayı almayı kabul etmiş olursunuz. Sizinle iletişim kurma biçimlerimizle ilgili daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamıza bakın.

 

8. Sıralama ve Konuk Değerlendirmeleri

İnternet sitemizde tesislerin varsayılan sıralaması 'tarafından önerilen' (veya benzer bir biçimdedir) (bu "Varsayılan Sıralama"dır). Kolaylık için tesis sıralamasında farklı değerlendirme yolları da sunuyoruz. Varsayılan Sıralama'nın tamamen otomatik bir sıralama sistemiyle (algoritma) gerçekleştiği ve birden fazla kritere dayalı olduğunu lütfen unutmayın.

Tamamladığınız konuk değerlendirmesi (a) yalnızca tesisin hizmet (düzeyi) ve kalitesi hakkındaki görüşünüzü (muhtemel) müşterilerle paylaşmak amacıyla internet sitemizde ilgili tesisin bilgi sayfasına yüklenebilir, ve (b) Belarusholiday.com tarafından ve takdirinde (tamamen veya kısmen), Belarusholiday.com'un sahip olduğu, sunduğu, kullandığı veya kontrol ettiği sosyal medya platformları, bültenler, özel promosyonlar, uygulamalar, başka kanallar veya internet sitesinde kullanılıp, yerleştirilebilmektedir. Tamamen kendi takdirimize bağlı olarak değerlendirmeleri tanzim etme, reddetme veya silme hakkımızı muhafaza ederiz. Konuk değerlendirmesi formu bir anket olarak kabul edilmelidir ve (başkaca ticari) fırsatlar, davetler ya da teşvikler içermemektedir.

 

9. Feragatname

İşbu koşul ve şartlar beyanında işaret edilen sınırlamalara tabi olmak suretiyle, ve yasaların izin verdiği ölçüde, münhasıran hizmetlerimizle ilgili mükellefiyetlerimizi tam anlamıyla yerine getiremememiz neticesinde tarafınızın karşılaştığı, karşıladığı veya maruz kaldığı doğrudan zararlardan, teyit için gönderilen e-posta iletisinde işaret edildiği üzere (ister bir, ister bağlantılı bir dizi olay olsun) rezervasyon toplam tutarınıza eşit bir toplam tutarın tazmininden sorumlu olacağız.

Ancak ne biz ne de siteyi ve içeriğini yaratmak, desteklemek, lanse etmek veya başka bir şekilde kullanıma sunmakla iştigal eden sorumlularımız, yöneticilerimiz, çalışanlarımız, temsilcilerimiz, bağlı kuruluşlarımız, iştirakimiz olan şirketler, dağıtıcılarımız, iştirak (dağıtım) ortaklarımız, lisans sahiplerimiz, aracılarımızdan herhangi biri, yazaların izin verdiği ölçüde; a) herhangi bir cezai, özel, vasıtalı veya dolaylı kayıp veya zararlar, herhangi bir üretim kaybı, kar kaybı, sözleşme kaybı, iyi niyet ve itibar kaybı veya bunlara ziyan gelmesi, tazminat hakkının kaybı b) internet sitemizde sunulan (tasviri) tesis bilgileriyle (fiyatlar, kontenjan ve derecelendirme dahil) ilgili herhangi bir hata c) tesisin veya ortaklarının yerine getirdiği hizmetler ve sunduğu mallar d) internet sitemizin kullanımı, kullanılamaması veya gecikmesi neticesinde, bundan kaynaklanan veya bulunla ilgili olarak tarafınızın karşılaştığı, maruz kaldığı veya karşıladığı (doğrudan, vasıtalı veya dolaylı, veya cezai) zararlar, kayıplar veya maliyetler, veya e) her türlü (kısmi) iptal, çifte rezervasyon, grev, mücbir sebep ya da ihtiyarımızda olmayan herhangi başka bir olay dahil olmak üzere, tesise veya herhangi bir ortağına ait veya (tamamen veya kısmen) ürün ve hizmetleri internet sitemiz üzerinden veya yoluyla sunulan, pazarlanan tesise veya ortaklarına (çalışanlarına, yöneticilerine, görevlilerine, aracılarına, temsilcilerine veya iştiraki şirketlere) atfedilebilecek (kanuni) fiiller, hatalar, ihlaller, (ağır) ihmaller, kasti suistimal, kusurlar, adem-i ifa, yanlış beyanlar, haksız muamele veya kusursuz sorumluluğa bağlı her türlü (kişisel) yaralanma, ölüm, mülki zarar, veya tarafınızın karşılaştığı, maruz kaldığı veya karşıladığı diğer (doğrudan, vasıtalı, özel, dolaylı, veya cezai) zararlar, kayıplar veya maliyetlerden mesul tutulamayız.

Kaldığınız konaklama tesisi ödemeyi sizden alacaksa (veya aldıysa) veya oda fiyatının ödemesini bizim yaptığımız durumlarda tesisin her koşulda geçerli vergi makamı tarafından oda fiyatının toplamına uygulanan vergilerin toplanması, tutulması, havalesi ve ödemesinden sorumlu olduğunu kabul ediyorsunuz. Belarusholiday.com geçerli vergi makamı tarafından oda fiyatının toplamına uygulanan vergilerin toplanması, tutulması, havalesi ve ödemesinden sorumlu veya yükümlü değildir.
10. Fikri mülkiyet hakları

Aksi belirtilmediği sürece hizmetlerimiz için gereken, veya internet sitemizde sunulan veya internet sitemiz tarafından kullanılan yazılımlar ve internet sitemizdeki içeriğin ve bilgilerin ve malzemenin fikri mülkiyet hakları (telif hakları dahil) Belarusholiday.com ikmal ve tedarikçilerine aittir.

Belarusholiday.com hizmetin sunulduğu websitesinin (konuk değerlendirmeleri ve çevirisi yapılmış içerik de dahil) tüm hakları, ismi ve (tüm fikri mülkiyet haklarıyla) (altyapı da dahil olmak üzere görüntü ve tarzı gibi) siteyle ilgili her şeyde hak sahibidir ve bunların hiçbiri kopyalanamaz, alınamaz, (hyper/deep) bağlantı verilemez, yayınlanamaz, promosyonu yapılamaz, pazarlanamaz, entegre edilemez, faydalanılamaz, başka bir şeyle birleştirilemez veya içeriği (çeviriler ve konuk değerlendirmeleri de dahil) veya markası yazılı iznimiz olmadan başka şekillerde kullanılamaz. (Çevirisi yapılmış) İçeriğimizi (konuk değerlendirmeleri de dahil) kullanmanız (tamamını veya bir kısmını) veya başka şeylerle birleştirmeniz ya da websitesinde veya (çevirisi yapılmış) içerik veya konuk değerlendirmeleri üzerinde fikri mülkiyet hakkı üstlenmeniz halinde tüm bu fikri mülkiyet haklarını işbu yazıda belirtildiğince Belarusholiday.com'a devretmek, aktarmak ve vermeyi kabul edersiniz. Kanunsuz bir kullanım veya yukarıda bahsedilen fiil ve davranışların gerçekleştirilmesi fikri mülkiyet haklarımızın (telif ve veritabanı hakları dahil) önemli ölçüde ihlali anlamına gelir.

 

11. Muhtelif

Yasaların izin verdiği ölçüde, bu koşul ve şartlar ve hizmetlerimizin tedariği Türkiye hukukuna tabi olacak ve aynı hukuk uyarınca tefsir edilecek ve bu genel koşul ve şartlardan ve hizmetlerimizden kaynaklanan herhangi bir ihtilaf yalnızca Türkiye, İstanbul'daki ehil mahkemelere arz edilecektir.

Bu koşul ve şartların özgün İngilizce nüshası başka dillere tercüme edilmiş olabilir. Tercüme nezaketen yapılmış olup sadece ofis içinde kullanılabilir ve tercüme nüshaya dayanarak herhangi bir hak iddiasında bulunulamaz. Bu koşul ve şartların içeriği veya anlamı konusunda bir anlaşmazlık veya İngilizce nüshası ve diğer dillerdeki nüshaların arasında tutarsızlık veya uyuşmazlık olması durumunda İngilizce nüsha, yasaların izin verdiği ölçüde hakim, belirleyici ve nihai olacaktır. İngilizce nüsha internet sitemizde bulunmaktadır (dil seçeneklerinde İngilizce’yi seçerek görebilirsiniz) ya da yazılı talebiniz üzerine size gönderilecektir.

İşbu koşul ve şartların herhangi bir hükmünün geçerliğini veya bağlayıcılığını yitirmesi, geçersiz veya uygulanamaz hale gelmesi durumunda aynı koşul ve şartların tüm diğer hükümleri bağlayıcılığını koruyacaktır. Böyle bir durumda dahi geçersiz hüküm ilgili hukukun izin verdiği ölçüde uygulanmaya devam edecek olup, işbu koşul ve şartların içeriği ve amacı çerçevesinde en azından geçersiz, uygulanamayan ve bağlayıcı olmayan hükmünkine benzer bir sonucu kabullenmeye razı olmanız gerekecektir.

 

12. Belarusholiday.com ve iştirakler hakkında

Hizmetlerimizin tamamının sağlayıcısı Belarusholiday.com Türkiye kanunları uyarınca kurulmuş özel bir sınırlı sorumlu şirkettir ve merkezi İstanbul Caddesi Dereli İşhanı 16/4 Bakırköy / İstanbul, Türkiye adresinde konuşlanmış olup, İstanbul Ticaret Odası ticaret siciline kayıtlı bulunmaktadır.

Belarusholiday.com’un genel merkezi Türkiye’nin İstanbul şehrinde bulunmakta olup kuruluşun dünya çapında çeşitli iştirakleri vardır. İştirakler Belarusholiday.com’a sadece dahili destek sağlamakta olup Belarusholiday.com yararına çalışmaktadır. İştiraklerin hizmet sağlamaya, Belarusholiday.com’u temsil etmeye veya Belarusholiday.com için, adına veya Belarusholiday.com’u temsilen herhangi bir sözleşme imzalamaya yetkileri yoktur. İştirakler Belarusholiday.com’a bağlı bir acente ya da yetkili servis temsilcisi olarak çalışmaz ve çalışmaya izinli değildir. Belarusholiday.com, İstanbul ve Belarus Minsk’teki kayıtlı ofisi dışında, (iştiraklerine ait ofisler de dahil olmak üzere) hiçbir yerde veya dünyadaki hiçbir ofiste yer almamaktadır.